ЦІЛІ ПРОЄКТУ

Чернігів — стійке місто.

Стійкий дух. Стійкий розвиток.

Чернігів — важливий історико-екологічний центр країни. 

Мета проєкту — не лише відбудова міста. Наша головна ціль — глобальне переосмислення і розвиток Чернігова як сучасного міста, побудованого навколо людей.

Збереження історичної спадщини та розкриття природного потенціалу.

Залучення громади — найбільшого рушія оновлення ДНК міста та країни загалом.

Створення архітектурного коду для локального та туристичного зацікавлення містом.

 • Для кого ми це робимо

  Для чернігівців, які прагнуть жити в зручному та комфортному місті, створеному навколо людей.

  Для мешканців інших міст України, які поки планують познайомитись із Черніговом.

  Для всіх, кому небайдужий Чернігів і цілісний підхід до розвитку міста.

 • Чому ми і чому зараз

  Від 24.02.2022 Чернігів був понад місяць у блокаді. Місто постраждало. Планування відновлення та розвитку  — довготривале. Світові приклади — планування ще під час війни.


  Цінності, за які ми боремося, мають відобразитися у відновлених містах.Концепція дозволить залучити фінансування, як тільки надійде можливість.


  Концепція дозволить залучити фінансування, як тільки надійде можливість.

 • Хто ми

  Мультидисциплінарна архітектурна студія Yakusha.

  ​Співпраця з Чернігівською міською радою.

  Постійна взаємодія і залучення громади.

  Командна робота спільноти фахівців за напрямками.

  Підтримка від міжнародних організацій

  Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України

Про візію стійкого міста

Концепція «стійкого міста» – це поєднання смислів, про що Чернігів.

По-перше, це історична стійкість, адже місту вдалося вистояти під час навали окупаційних військ росії. Крім того, в Чернігові наразі розташована третина всіх історичних памʼяток Східної Європи, які збереглися з домонгольського періоду. По-друге, стійкий – це сталий, екологічний (sustainable). Ми хотіли би, щоби Чернігів став історико-екологічним центром України. Чернігів уже має якісну пропорційність ширини вулиць, висоту будівель і кількість озеленення. Відбудовувати Чернігів потрібно так, щоби старе й нове мало цілісну історію. Збудувавши зараз неякісно й без ідеї, ми можемо отримати проблеми в майбутньому.

Проект концепції розвитку як такий покликаний надихати містян на подальше майбутнє, розвивати сучасне місто, побудоване навколо людини, з енергоефективними рішеннями, з сучасними технологіями, місто співмасштабне з людиною, комфортне для проживання, виховання дітей, оздоровлення та ведення бізнесу, з розвиненим історичним та екологічним потенціалом.

Для прикладу, планується створити розвинену інфраструктуру велодоріжок, а міський транспорт перевести по-максимуму на екологічні автобуси й тролейбуси; впровадити систему управління відходами і піднімати рівень екологічної свідомості; провести децентралізацію міського життя і запровадити концепцію «15-хвилинне місто»; розробити нові туристичні маршрути для глибшого вивчення історії України не по книжкам, бо Чернігів має 1300-літню історію і нерозкритий потенціал історичного центру. Причому, є гарно збережені пам’ятки не лише давньоруської та козацької доби, а і українського модерну та радянського монументалізму, автентичне притаманне краю "дерев'яне мереживо" Чернігова.

Концепція розвитку «Стійке місто. Стійкий дух, стійкий розвиток» надихне містян на розв’язання соціальних проблем, згуртує громадянське суспільство навколо масштабного проекту з розвитку міста. Оскільки Чернігів не має важкої промисловості, то пропоновані рішення щодо туризму, екології, оздоровлення та зеленої економіки допоможуть розвинути економіку регіону, створити робочі місця, повернути редислокований бізнес назад та тих чернігівців, хто виїхав у інші регіони та країни через активні бойові дії.

За реквізитами
Для переказів у UAH

Одержувач: БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ "Благодійний фонд Святослава Хороброго"

Код Одержувача: 44682167

Банк Одержувача: АТ «ОТП Банк» в м. Київ

МФО: 300528

Для переказів у EUR/USD

Beneficiary: Charity organization 'SVYATOSLAV THE BRAVE FOUNDATION"

Beneficiary’s bank: OTP BANK JSC

SWIFT code: OTPVUAUK

ДОЛУЧИТИСЯ ДО ПРОЄКТУ

Оберіть